Türkiye’de artık emlak diğer adıyla gayrimenkul alım satım işlemleri oldukça kolaylaştı diyebiliriz. Yine de dikkatli olunup yetkili bir emlak ofisine danışılması tavsiye ediyoruz.. Güvenilir bilgi ve yönlendirmelerle yada Tatil esnasında tanıştığınız kuyumcu, halıcı veya garson gibi yeni “arkadaşların” hatalı yönlendirmeleriyle size ileride daha fazla vergiye, ruhsatsız inşaatlara hatta yanlış

emlak vergisi ödemeleri

kayıtlı tapulara kadar götürebilir. Dolayısıyla tapu ve resmi işlemlerinde mevzuata uygun şekilde sizi yönlendirebilecek, profesyonel gayrimenkul danışmanınıza başvurmanız hem süreci hızlandıracak.

Emlak Alacak Kişiler İçin Önemli Tavsiyeler

Medyaya yansıyan olumsuz haberlere (ki bu gibi haberlerde konu olan kişileri araştırırsanız çoğunlukla yetkisiz emlakçıların, sözde arkadaşların veya bazen de kötü niyetli akrabaların hatasından dolayı bu durumlara düşüldüğünü duyarsınız) rağmen, Türkiye’de gayrimenkul piyasasında hala sorunsuz, hızlı ve temiz işlem yapılabilmesi, belgelere dayanarak, profesyonel hizmet sunan IST ve benzeri uzman firmalarla mümkündür.

Yerleşmeyi düşünürseniz memleketinizde size her türlü yardımı sunabilecek olan bir ofis
IST Gayrimenkul Türkiye’de resmi olarak alıcıdan ve satıcıdan sözleşme bedelinin %3’ünü emlak komisyon bedeli olarak tahsil etme hakkına sahiptir.

IST Doğru ekspertiz ve filtreleme sistemimizle, vereceğiniz her türlü detaylı talebinizi karşılayabilecek geniş bir portföyü müşterilerimize sunmaktadır.

Gayrimenkul satışlarında, amacımız sadece satış yapmak değil, hem alıcıya doğru yatırım için yönlendirmek, hem de gayrimenkul sahibine doğru bedelini teslim etmektir.

Ayrıca son olarak eklemekte fayda olan bir tavsiyemiz daha var. Gayrimenkul almaya karar verdiğimizde önümüze çıkan pek çok anlamını bilmediğimiz veya unuttuğumuz kelimeler olacaktır. Sizler için derlediğimiz sıklıkla kullanılan gayrimenkul sektöründe kullanılan  gayrimenkul terimleri ve önemli sözcükleri ilgili yazımızda bulabilirsiniz. 

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.