Emlak Danışmanlarının Kullanması Gereken Teknolojiler nelerdir? Tüm profesyonel emlak danışmanlarının işlerini kolaylaştıracak günümüzde pek çok teknoloji bulunuyor. Listenin en başında Emlak Takip Sistemi, Emlak Yazılımı, Emlak Programı, Emlak Crm Yazılımları bulunuyor.

Gayrimenkul Danışmanlarının Kullanması Gereken Teknolojiler

Bu teknolojilerden faydalanmak artık kaçınılmaz bir hale geldi. Çünkü kaybedeceğiniz 5 dakika bile müşterilerin diğer bir emlak ekibine kaymasına yol açabiliyor.

Ancak bunu engellemek için hangi araçları kullanıyorsunuz? Her araç size veya emlak ekibinize uyumlu olabilir mi? Size veya Emlak ekibinize fayda sağlayacak en etkili araçlar hangileri? Bu soruların cevaplarını bulmanız sizler için çok önem taşıyor.

Emlak Danışmanlarının Kullanması Gereken Teknolojiler

Eğer kullandığınız araçlar size yeterli gelmiyorsa veya faydalı değil ise, teknolojinin bir anlamı kalmıyor. Öncelikle teknolojiyi  doğru ve etkili kullanmayı bilmelisiniz. Bunun için sizlere 3 ayrı özellik altında fayda getirecek birkaç araçtan bahsedeceğim.

Emlak Danışmanlarının Kullanması Gereken Teknolojiler

Bu teknoloji araçlarını; işlerinizi kolaylaştırmak, zaman kazanmak ve doğru strateji belirlemek için etkili bir şekilde kolaylıkla kullanabilirsiniz.

Unutmayın İş Hayatınızı Kolaylaştırmak Sizin Elinizde

Google

Emlak Danışmanlarının iş hayatlarında etkili olarak kullanabilecekleri platformların sayısı her geçen gün artmaya devam ediyor. Sosyal medya platformları, Web siteleri, Bloglar, Mobil Uygulamalar Emlak Danışmanları tarafından özellikle pazarlama aracı olarak sıklıkla kullanılıyor. Biz de sistemlak.com ekibi olarak, bu alanlardaki gelişmeleri sizlere bildirmeye gayret ediyoruz.

Google Logo

Emlak Danışmanlarının pek çoğunun henüz çok farkında olmadığı, ama kullanıldığında çok işlerine yarayabilecek bir platformdan daha bahsedeceğiz. Google, bildiğiniz üzere farklı alanlardaki çalışmaları ile adını duyurmaya başlasa da, ana teması olan arama motoru üzerine varlığını sürdürmeye devam ediyor. Fakat Google’ın ülkemizde pek bilinmeyen farklı özellikleri de var ve bu özellikler Emlak Danışmanları için son derece faydalı unsurlar içeriyor.

Google Formlar – Google Müşteri Anketleri

Google’ın yan uygulamalarından biri olan Google Formlar, müşterilerinize özel anketler ve formlar oluşturmanızı sağlayan bir platformdur. Bu yapı üzerinden çok çeşitli anketler oluşturarak müşterilerinize gönderebiliyor ve sonuçları anında alabiliyorsunuz.

Bildiğiniz üzere emlak işinde müşterilerden referans toplamak, müşterilerin profilleri hakkında bilgi sahibi olmak ve müşterilerin iletişim bilgilerini en kısa yoldan edinmek için en mükemmel yol, onlara dikkat çekici bir anket veya form göndermektir.

 

Google Forms

Genelde bu iş, müşterilere hazırlanan bir anketin mail ile gönderilmesi şeklinde yapılır. Ancak Google Forms, bu anlamda bizlere çok daha geniş seçenekler sunmaktadır.

Hiçbir ekstra ücret ödemeden sınırsız tasarıma sahip özel formlar oluşturabilmenizi mümkün kılan Google Forms’da anket hazırlamak gerçekten çok kolay. Üstelik dakikalar içerisinde hazırlayabileceğiniz bu anketler içerisine resimli, videolu veya çok seçenekli olmak üzere farklı yapılarda sorular da ekleyebiliyorsunuz.

İsterseniz anket sonuçlarına dair ayrıntılı analizleri, grafiklerle görebiliyorsunuz. Sonuçları Web sitenizde veya Sosyal Medya Hesaplarınızda paylaşabiliyorsunuz.

Think With Google – Pazarlama Aracı

Think With Google düşünce lideri olma amacıyla yine Google mühendislerinin geliştirdiği başarılı bir pazarlama aracıdır.

Türkiye için özelleştirilerek yakın zamanda kullanıcılara sunulan Think With Google platformunda, planlama araçları ile reklamlarınız için hangi dijital pazarlama alanlarının uygun olduğuna dair çok faydalı bilgiler edinebilirsiniz.

Think With Google

Ayrıca Emlak Şirketiniz için kurduğunuz Web sitenizin mobil cihazlarda nasıl görüntülendiğine dair bilgi de alabileceğiniz site üzerinden, sektördeki diğer rakipleriniz hakkında bilgi alabilirsiniz. Pazarlama kampanyalarınızı belirlerken size yön verecek içerikler edinebilirsiniz.

Google Trendler – Arama Trendleri

Aslında bence en etkili Google uygulamalarından biri olan Google Trendler sayfasına mutlaka incelemenizi öneririm. Google’ın bu aracı sayesinde, istediğiniz bir dönem aralığında emlak sektöründeki aratılan sözcüklerin sıklığına ve popülerliğine dair pek çok faydalı bilgiye erişebilirsiniz.

Google Trends

Böylelikle alıcı ve satıcı tüm potansiyel müşterilerinizin emlak sektöründe hangi konular üzerine arama yaparak yoğunlaştığını öğrenebilirsiniz. Şirketinizin Web sitesinde, Sosyal Medya Hesaplarınızda bu konular üzerine içerik üretebilirsiniz.

 

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.