Emlak teknolojileri adlı yazımızda, teknolojinin emlak sektörü için getirmiş olduğu yeniliklerden birini ele alıyoruz. Emlak danışmanlığında teknoloji dönüşümü hızla devam ediyor. Emlak Teknolojileri ve Digital hayatı yakından takip eden gayrimenkul danışmanları işlerinin içine kullanışlı olan yenilikleri ekliyor. 

emlak teknolojileri

Son zamanlarda Türkiye’de emlak danışmanlığında kullanılan teknolojiler de değişmeye ve artmaya başladı. Sektörde teknoloji kullanımı hem zamandan hem paradan tasarruf ettirdiği gibi hizmet kalitesine de olumlu yansıyor. Günümüzde sokak sokak dolaşıp ev aramak veya ev satmak için emlak danışmanlarından veya ofislerden uzun zaman boyunca bilgi beklemek yavaş yavaş bitiyor.

Yurtdışında pek çok ülkede son teknolojiyle yapılan emlak danışmanlığı, Türkiye’de de değişime ayak uydurmaya başladı. Emlak sektörü, teknolojiden faydalanarak ev sahibi olmak ve evini satmak isteyen müşteriler için pek çok avantaj sağlıyor. Siz kriterlerinizi belirledikten sonra, en uygun evi yapay zeka sizin için buluyor. 3 boyutlu sanal gerçeklik teknolojisi ile alıcılar, bakmak istedikleri evin içindeymiş gibi oda oda tüm evi gezebiliyor. 

Klasik tek kişilik, ofisten çalışan emlakçı yerine teknoloji sayesinde binlerce alıcı ve satıcıya hizmet veren yeni sistemler bulunuyor. Bu sistemler zor ve durgun piyasalarda, evini satmak ya da ev almak isteyenlere, modern dijital pazarlama metotları sunuyor. 

emlak teknolojileri

Emlak Teknolojileri Arayışınızı Kolaylaştırıyor

Pek çok alıcı ve satıcıya daha kolay ve pratik şekilde hizmet vermek, dijital çalışma metotlarıyla ve teknolojiler ile mümkün hale geldi. 

3 boyutlu ev sunumunun avantajlarından biride, yüzlerce müşteriye aynı anda evi bizzat deneyimleme şansı bulabiliyor olması. Ayrıca emlak danışmanları içinde zaman kaybı ortadan kalmış oluyor. Maliyet tarafında ise oldukça tasarruf ediliyor. Ayrıca müşteride ilgilendiği kiralık ya da satılık evi istediği gibi inceleme fırsatı elde ediyor. Üç boyutlu ev gezme teknolojisi hem ev arayanlara hem de evini satmak isteyenlere birçok avantaj sunuyor. 

Sanal Gerçekliğe İlgi Artıyor 

Sanal gerçeklik turu için özel lazer kameralar ile evlerin 3 boyutlu modelleri oluşturuluyor. Böylece alıcılar eve gitmeden bilgi sahibi olabiliyor. Dahası şayet evde oturum varsa sahibi ve ya kiracısı da boş yere evi fiziken göstermek zorunda kalmıyor. Elbette 3 boyutlu gerçeklik teknolojisiyle evi aynı anda pek çok kişi kolayca gezebiliyor. Tabi bu avantajda evin daha hızlı bir şekilde satılma olasılığını arttırıyor.  

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.