İnternet platformunun uçsuz bucaksız Dünya’sına ilk adımınızı Kişisel Web Sitesi tasarımınız ile başlatın!

Online varlığınızı özgürce yansıtacak tamamen kendinizi ifade edebileceğiniz Kişisel Web Sitesi için yapmanız gerekenler inanın hiç zor değil.

İnternet; sınırların, engellerin, bayrakların ve ülkelerin bulunmadığı, taşıdığınız tek pasaport olduğu bir dünyaya giden yol olmalı.

Carlos Santana
Kişisel Web Sitesi

Kişisel Web Sitesi İçeriği Nasıl Olmalı


Alan adınızı (Domain) aldıktan sonra, herhangi bir web sitesi aracı seçimi yapmanız gerekiyor.

Şimdi web sitenizde nelere yer verebilirsiniz, bunlara bir bakalım.

Kişisel Web Sitesine Giriş

Kendinizi kısa ve net bir şekilde tanımladığınız giriş alanını oluşturmanız yapmanız gerekenlerin en başında geliyor. Bir hizmet, ürün pazarlaması yapmak amacı ile oluşturduğunuz bir web sitesi için, ‘ben’ ile başlayan cümleler kurabilirsiniz. Ardından vermiş olduğunuz hizmetler hakkında başlıklarla devam edebilirsiniz.

Amacınız sadece paylaşımlarda bulunmaksa kendinizi kısaca tanıtmanız, paylaştığınız görselleri ve yazıları okuyanlar için aydınlatıcı olacaktır.

Dikkat Çekici Bir Açıklama

İnanın kişisel web sitenizde dikkat çekici bir açıklama cümlesi kullanmanız çok faydalı olacaktır. Aklınızda her zaman tutmanızı öneririm ki, yaptığınız işi ve online varlığınızı zekice hazırlanmış bir slogan unutulmaz kılabilir.

Şimdi sıra ilgi çekici bir biyografi oluşturmaya diğer bir deyişle hakkımda yazısının biraz daha sıra tarihli yazılmasına geldi. Bu bölümde adınız soyadınız, şimdiye kadar kimlerle çalıştınız, çalıştığınız kişi veya kurumlara neler kattınız, sektörünüz ile ilgili bilgi ve deneyimleriniz, eğitim, sertifika ve okulunuz hakkında bilgileri sıralayabilirsiniz. 

Portfolyo ve İş Deneyimleriniz

Bazı zamanlarda yalnızca anlatmak yeterli olmayabilir, dolayısıyla bitirdiğiniz projelerin, parçası olduğunuz müşteri işlerinin ya da basılan makalelerinizin örneklerini sitenize ekleyebilirsiniz.

İletişim Bilgileriniz

İletişim bilgilerinizi sadece bir web formu ile sınırlandırmayın. Web sitenizi ziyaret eden insanlara daha pek çok seçenek sunabilirsiniz. Örnek vermek gerekirse tüm sosyal medya hesaplarınız web siteniz ile entegre olması çok önemli bir detaydır. Elbette size ulaşabilecekleri bir e-posta adresinizin ekli olması da gözden kaçırılmaması gereken bir bilgidir.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.