İnternette web sitesi kurmak istiyorum, site kur, nereden başlamalıyım ? İnternet sitesi nasıl kurulur, bir web sitesi nasıl yapılır hiç bir fikrim veya teknik bilgim yok, hangi adımları takip etmeliyim ?

Site kurma için nelere ihtiyacım var, site açma işlemi zor mu, ben yapabilir miyim ?

Beni 0’dan alıp, hiç bir adımı atlamadan profesyonel bir internet sitesinin nasıl kurulduğunu, neler yapılması gerektiğini uygulamalı olarak anlatacak bir rehber arıyorum diyorsanız,

Kesinlikle doğru yerdesiniz.

İnternet Sitesi Kurmak

Bu internet sitesi kurma rehberi size 5 şey garanti ediyor;

  • Site kurma işlemini 0’dan hiç bir adımı atlamadan anlatacağım.
  • Anlatımımı da sizleri hiç bir teknik veya kodlama bilgisine sahip olmayan bireyler olarak görüp, ona göre yapacağım.
  • Yazı boyunca takıldığınız herhangi bir noktada da bana bu yazıma yorum yaparak ulaşıp, yardım alabileceksiniz. Sorularınız ücretsiz bir şekilde mutlaka cevaplanacaktır.
  • Bu rehber, bugüne kadar internet sitesi kurma ile ilgili okuduğunuz en detaylı ve kapsamlı rehber olacak.
  • Son olarak ise belirtmek isterim ki bu yazı sürekli güncel tutulacak ve tutulmaktadır da.

O zaman başlayalım !

Normalde bir internet sitesi kurmak için öncelikle ingilizce öğrenmeli, daha sonrasında ise öğrendiğiniz ingilizce dili vasıtasıyla Php, css, jquery gibi kodlama dillerini öğrenmeniz gerekiyor.

Ne gerektiğini tek bir cümlede dile getirmek gördüğünüz gibi çok kolay oldu ancak, yabancı bir dili hakkını vererek öğrenmek zaten en az 1 yıl gibi bir süre alıyor.

Ee bir de bunun üzerine kodlama dillerini öğrenmek de en az 1 – 2 yıl desek ( ki daha fazla da olabilir ) toplamda tek bir cümlede özetlediğim yapılacaklar listesi size en az 3 yıl gibi bir zaman maliyeti çıkartıyor.

Tabi bu zamanı hakkını vererek sabırla ve isteyerek ayırmak da herkesin yapabileceği bir iş değil. Bundan da öte, günlük işlerimizin yanında bu zamanı yaratmak zaten başlı başına bir problem.

Değil mi ?

Ee peki ben bu zamanı ayırmadan internet sitesi kurmaz mıyım yani ? Site kurmak için alternatif, daha kısa bir yolu yok mu ?

Elbette var paniğe gerek yok.

Ben de işte bu internet sitesi nasıl kurulur başlıklı yazımda site açmak için size bu kısa yolu göstereceğim.

Tabii kısa yol diye bahsetmem kalite anlamında sizi yanlış düşüncelere sürüklemesin, çünkü sandığınız aksine bu kısa yol, site kurmak için şu anda dünya üzerinde kullanılan teknolojik olarak en gelişmiş ve en popüler yöntem.

Bir de eğer bir internet sitesi kurmak istiyor ancak tam olarak hangi konuda nasıl bir internet sitesi kurmak istediğinize emin değilseniz, blog sayfamızı takip etmeye devam edin.

Site kur

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.